W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki "Ucieczka z Sobiboru"

Data rozpoczęcia 2010-09-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Promocja

Spotkanie promocyjne z udziałem autora, Tomasza Toivi Blatta, poprowadzi Robert Kuwałek.

Tomasz Toivi Blatt urodził się w Izbicy. Jako szesnastolatek został w 1943 roku wraz z rodziną deportowany do obozu zagłady w Sobiborze. Jego rodzice i o sześć lat młodszy brat zginęli w komorze gazowej. On sam przetrwał. Brał udział w powstaniu więźniów, które wybuchło w obozie w październiku 1943 roku, i był jednym z uciekinierów.
Na podstawie wspomnień Tomasza Blatta powstał film telewizyjny pt. „Ucieczka z Sobiboru”, który otrzymał m.in. dwa Złote Globy i kilka nominacji do Nagrody Emmy.

To ważna i głęboko poruszająca książka napisana przez jednego z bohaterów legendarnej ucieczki z Sobiboru w 1943 roku. Pełna siły i pasji, oddaje cześć pamięci ofiar obozu. Trzeba ją przeczytać. (Neal M. Sher, Departament Sprawiedliwości USA).

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne