W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki Xaviera Rosona "Brama Grodzka"

Data rozpoczęcia 2012-11-29
Godzina rozpoczęcia 12:30
Miejsce Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14
Kategoria Spotkanie

Katedra Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego KUL, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, Instytut Hiszpańsko-Polski, Wydawnictwo Werset, Pro Iberia oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Xaviera Rosona "Brama Grodzka".

Program spotkania:
12.30: Słowo wstępne – prof. Cezary Taracha (Katedra Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego KUL)
12.45: Uwagi na temat języka i przekładu książki – mgr Joanna Kudełko (Instytut Filologii Romańskiej KUL)
13.00: Moje fascynacje Polską i Lublinem, prelekcja – Xavier Roson
13.30: Dyskusja i rozmowa z autorem książki

O książce „Brama Grodzka”:
Autor, hiszpański adwokat z Barcelony, zafascynowany Polską, jej kulturą i historią, a szczególnie naszym miastem, prowadzi obecnie w Warszawie biuro zajmujące się obsługą prawną hiszpańskich firm inwestujących w naszym kraju.Książka jest swego rodzaju hołdem składanym Lublinowi, który dla przybysza ze świata śródziemnomorskiego stanowi kwintesencję tradycyjnych wartości, a równocześnie, łącząc wspaniałą przeszłość symbolizowaną przez Bramę Grodzką z pragnieniem kreatywnej nowoczesności, jawi się jako atrakcyjna przestrzeń dla realizacji życiowych planów. Książka ukazuje się w ramach serii „Biblioteka Polsko-Iberyjska” i stanowi owoc działalności środowiska lubelskich hispanistów skupionych wokół Katedry Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego KUL, Instytutu Hiszpańsko-Polskiego i Pro Iberii.

Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Lublinie.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę.

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne