W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja publikacji „Majdanek w dokumentach”

Promocja publikacji „Majdanek w dokumentach”
Data rozpoczęcia 2017-03-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Organizator Czytelnia Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Narutowicza 4.
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na promocję publikacji „Majdanek w dokumentach”, autorstwa Wojciecha Lenarczyka. Wydawnictwo jest pierwszą edycją źródłową poświęconą problematyce obozów koncentracyjnych. 

Publikacja stanowi zbiór ponad 300 unikatowych archiwaliów dotyczących różnych aspektów funkcjonowania KL Lublin. Są to dokumenty pochodzące z kancelarii obozowej Majdanka oraz innych instytucji powiązanych z jego działalnością i centralnych organów III Rzeszy zarządzających systemem nazistowskich obozów koncentracyjnych. Ważną część publikacji stanowią materiały ruchu oporu i polskich organizacji charytatywnych, a także korespondencja samych więźniów Majdanka.

Promocja książki „Majdanek w dokumentach” towarzyszyć będzie z finisażowi wystawy „Auschwitz, fabryka śmierci. Topografia i codzienność obozu koncentracyjnego oraz zagłady”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej