W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedstawienie "Kot w butach"

Przedstawienie "Kot w butach"
Data rozpoczęcia 2015-05-20
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Kategoria Przedstawienie

Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz
Muzyka: Janusz Baca
Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz
Choreografia: Iza Krupka

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.

Bilety:
Sektor 1
Normalny
30,00 zł

Sektor 2
Normalny
25,00 zł

Powiązane:

Opera Lubelska