W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przejścia – spektakl według baletów Igora Strawińskiego

Przejścia – spektakl według baletów Igora Strawińskiego
Data rozpoczęcia 2017-03-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40/60 PLN
Kategoria Spektakl

Spektakl teatru tańca według baletów Igora Strawińskiego. Na przedstawienie złożą się nowe choreografie dwóch baletów: „Wesele” i „Święto wiosny”. Będzie to pierwsza w historii tańca próba połączenia obu sławnych utworów w spójnej wizualnie, choreograficznie i teatralnie całości. Spektakl zostanie wykonany przez prawie 200-osobowy międzynarodowy zespół artystów. To przedsięwzięcie polsko-ukraińskie – i w jakimś sensie będzie to powrót Igora Strawińskiego do domu, do miasteczka Uściług na Wołyniu, w którym powstały pierwsze fragmenty „Święta wiosny”. Akcja sceniczna została mocno zakorzeniona we współczesności.

Bohaterami spektaklu staną się jednostki i zbiorowości w obliczu dezintegracji starego świata. To opowieść o ludziach wyrzuconych, wykorzenionych, wydziedziczonych – bez domu, ojczyzny i bogów. Czekających na gruzach starego świata na przyjście Kalibana. Wydział Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie, Lubelski Teatr Tańca, Lwowska Filharmonia Obwodowa, Filharmonia im. H. Wieniawskiego, Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, Centrum Spotkania Kultur

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej