W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przestrzenie inspiracji - Inauguracja

Przestrzenie inspiracji - Inauguracja
Data rozpoczęcia 2018-10-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Fundacja Kultury i Sztuki TAKI JESTEM
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

17.00  Inauguracja. Uroczyste powitanie uczestników seminarium

17.15 – 18.30 xD, FOMO, Netflix and chill, czyli popkultura jako (nie)porozumienie, wykład: dr Karol Jachymek   
Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2013). Koordynator, wykładowca i współtwórca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i społeczno-biznesowych. Prowadzący zajęcia w ramach Nowego Filmoznawstwa Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, metodologią historii, zagadnieniem materiałów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych oraz blogo- i vlogosfery, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej. Współpracuje m.in . z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Against Gravity, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji filmowej, medialnej i (pop)kulturowej oraz myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

18.45 – 19.30 Co tam, panie, w Filmotece? Kilka słów o działaniach edukacyjnych Filmoteki Szkolnej, prowadzenie: Agata Sotomska - Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Prezentacja filmów z pakietów Między słowem a obrazem i Przewodnicy naszego dzieciństwa.  

19.30 – 20.30 Zanim zostanie youtuberem... Jak uczyć najmłodszych uczniów bezpiecznego poruszania się po sieci?, prowadzenie: dr Joanna Zabłocka – Skorek – Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej KINOSZKOŁA
Joanna Zabłocka-Skorek Filmoznawczyni, edukatorka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej, dyrektor Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”, Prezes Fundacji „KinoSzkoła”. Dysertację doktorską pt.: „Aksjologiczne aspekty edukacji audiowizualnej w kontekście dominujących praktyk odbiorczych polskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka licznych szkoleń, wystąpień, referatów i publikacji z zakresu edukacji filmowej i medialnej uczniów i nauczycieli. Od 2001 roku zajmuje się edukacją filmowo-medialną dzieci i dorosłych – początkowo prowadziła zajęcia w kinach na śląsku (przede wszystkim w tyskiej „Andromedzie”), a od 2006 roku tworzyła repertuar i koordynowała pięcioma edycjami Multimedialnego Programu Edukacyjnego realizowanego przez Apollo Film w miastach województwa małopolskiego. W 2011 roku stworzyła Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, w którym obecnie uczestniczy prawie 300 tysięcy uczniów w ponad 70 miastach na terenie całej Polski. Corocznie program „KinoSzkoła” jest rekomendowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, a zgodność z podstawą programową i jakość zawartości merytorycznej gwarantowane są przez Certyfikat Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego. W 2014 roku za program KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, a w 2016 roku Honorowy Złoty Bilet (przyznawany przez Stowarzyszenie Kina Polskie) za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury filmowej w Polsce.