W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przestrzenie inspiracji - POKEMON GO

Przestrzenie inspiracji - POKEMON GO
Data rozpoczęcia 2018-10-11
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Fundacja Kultury i Sztuki TAKI JESTEM
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Zaakceptować czy krytykować Pokemon go, czyli popkulturowa gra miejska z wykorzystaniem aplikacji do tworzenia rzeczywistości rozszerzonej.

W trakcie gry sprawdzisz, na czym polega magia rzeczywistości rozszerzonej i dlaczego tak wielu młodych ludzi wciągnęło się w grę Pokemon Go. Jak wykorzystać tę fascynację i przenieść ją na zajęcia lekcyjne praktycznie sprawdzisz, przemierzając określony teren (w tej chwili to jeszcze tajemnica!), wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną. Wasze zadania będą polegały na odkrywaniu, analizie lub tworzeniu popkultury. Przemierzymy obszary sztuki, literatury, filmu, graffiti, cyberprzestrzeni. W grze bierzecie udział zespołowo. Przed grą, krótka informacja na temat rzeczywistości rozszerzanej, pomoc w instalacji aplikacji. Po grze krótkie omówienie, jak łączyć świat rzeczywisty z cyfrowym i wykorzystać grę w edukacji na rożnych przedmiotach.

KATARZYNA CZUBIŃSKA - absolwentka studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, filologii polskiej UAM w Poznaniu. Nauczycielka, edukatorka, trenerka, a także mentorka i kierowniczka w kursach internetowych. Prowadzi warsztaty z edukacji filmowej i nowych mediów, praktycznego tworzenia filmu animowanego, dokumentalnego oraz fabularnego, organizuje Filmowe Gry Miejskie na terenie całej Polski. Trenerka w Fundacji Nowoczesna Polska w projekcie Cybernauci, prowadzi warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, wykorzystania TIK oraz reagowania na zagrożenia. Trenerka Fundacji Forum Dialogu Szkoła Dialogu, prowadzi warsztaty na temat wielokulturowości, historii i kultury Żydów. Organizuje i prowadzi zajęcia dla seniorów z analizy filmu, nowych mediów, czy technik pamięciowych. Autorka scenariuszy lekcji filmowych i materiałów edukacyjnych dla PISF, CEO, Fundacji Generator, Akademii Dokumentalnej Against Gravity, Monlith Films, Cinema City, Helios. Prelegentka filmoznawcza przy akademiach: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Wielkopolskiej Edukacji Medialnej WeDuM, Akademii Filmowej Otwórz Oczy!, Akademii Dokumentalnej, Kino Szkoła czy Akademii Filmowej Multikina, Cinema City. Członek Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL. Współorganizatorka ogólnopolskiej konferencji filmoznawczej dla nauczycieli Przestrzenie Inspiracji w Lublinie. W 2015 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza.