W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Przewodnik feministycznej psujzabawy – rozmowa wokół książki Sary Ahmed

​Przewodnik feministycznej psujzabawy – rozmowa wokół książki Sary Ahmed
Data rozpoczęcia 2024-06-29
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Fundacja Camera Femina
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Interesujesz się feminizmem, jesteś zaangażowanx w aktywizm na rzecz praw człowieka, nie lubisz komentarzy, które obrażają mniejszości społeczne i to zwykle ty jesteś pierwszą osobą, która zwróci uwagę na seksistowski czy rasistowski żart? Jednocześnie w takich sytuacjach słyszysz często, że nie masz poczucia humoru, czepiasz się, że masz wyluzować, albo że właśnie psujesz dobrą zabawę?

Witaj w klubie, my też tak mamy ;) Dlatego z ogromną radością przyjęxxśmy informację o tym, że Wydawnictwo Krytyki Politycznej wydało polską wersję książki “Przewodnik feministycznej psujzabawy”. Z jeszcze większą przyjemnością organizujemy dyskusję na jej temat.

Osobami goszczonymi będą:

  • Nina Kuta (ona/jej) – transfeministka, redaktorka projektu tranzycja.pl, w którym działa na rzecz medycznego wyzwolenia osób transpłciowych Arlo Wat (oni/jej/ona/ich) – aktywistyczna - artystyczna osoba genderfluid, polskiego i senegalskiego pochodzenia, z doświadczeniem w walce z szeroko pojętą dyskryminacją osób ciemnoskórych, feministycznych i LGBTQIA+ . W ramach walki jest częścią mediów społecznościowych i komunikacji organizacji non-profit Alliance For Black Justice in Poland i dotychczas brała udział w szeregu kampanii publicznych równościowych, mających na celu zwalczanie dyskryminacji osób i mniejszości.
  • Zofia Nawrocka (ona/jej) – socjolożka z wykształcenia i praktyki zawodowej, autorka i realizatorka badań społecznych m.in diagnoz instytucji kultury. Autorka książki “Gwałt. Głos kobiet wobec społecznego tabu”, inicjatorka i uczestniczka działań edukacyjnych i kulturalnych. Porusza się w obszarze feminizmu, grup marginalizowanych. W wolnym czasie jeździ na rowerze.
  • Alina Synakiewicz (ona/jej) – pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi działającymi na rzecz praw reprodukcyjnych i seksualnych. Na co dzień pracuje w Fundacji Trans-Fuzja. W ramach zainteresowań zawodowych zajmuje się seksualnością jako konstruktem społeczno-kulturowym. 

DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbywa się w przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Rozmowa tłumaczona na Polski Język Migowy

„Włączając widzialność” to trzyletnia inicjatywa Fundacji Camera Femina obejmująca trzymiesięczne cykle interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych, skupiających się na koncepcji intersekcjonalności. Każdy miesiąc poświęcimy innemu tematowi, wokół którego organizowane będą różnorodne formy działań, takie jak pokazy filmowe, dyskusje, warsztaty i prezentacje artystyczne. W tym roku rozmawiamy o tożsamości, sprawiedliwości społecznej oraz ekofeminizmie, eksplorując je z perspektywy queerowo-feministycznej.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin i UNHCR.