W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przygody Koziołka Matołka – premiera

Przygody Koziołka Matołka – premiera
Data rozpoczęcia 2013-03-25
Godzina rozpoczęcia 18:30
Kategoria Spektakl

Dzielnicowy Dom Kultury ,,Węglin" zaprasza na spektakl ,,Przygody Koziołka Matołka"

Wszyscy chyba znają bajkę Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza „Przygody Koziołka Matołka”. Historii o jego podróżach było wiele: zwiedził pół świata, płynął okrętem, jechał na słoniu, bawił w pałacu, siedział w więzieniu czy leciał na Księżyc ze straszliwym ptakiem. Jako dzieci czytaliśmy z rodzicami, jak Matołek udał się do Pacanowa, aby podkuć się na próbę. Nasze dzieciaki, uczestnicy warsztatów teatralnych w DDK „Węglin”, też udadzą się w podróż. Ale czy dotrą do Pacanowa? Jakie przygody spotkają je po drodze? Dowiemy się wkrótce. Pod okiem dwójki instruktorów dzieciaki poszukiwały przygód, które mogą im się przytrafić. I Wam się te przygody mogą przytrafić razem z nami. W naszej bajce spotkacie koziołki, czarownice, księżniczkę i wiele postaci, w które wcielą się dzieci. Będzie to ich pierwsza premiera!

scenariusz i inscenizacja: Bogusław Byrski i Wioletta Tomica, aktorzy Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie.

wykonanie: uczestnicy warsztatów teatralnych w DDK „Węglin” - Weronika Borysiewicz, Maria Ćwiklińska, Ania Domańska, Ania Kowalczyk, Joachim Kowalski, Magda Kozak, Aneta Sitarz, Nela Skrzypek, Michał Szymaniak, Ola Urban, Natalia Wójtowicz.

Wstęp wolny