W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przyjazne Strefy Aktywności – Napisz mi to w ETR!

Przyjazne Strefy Aktywności – Napisz mi to w ETR!
Data rozpoczęcia 2021-11-09
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Fundacja Kultura Enter
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Przyjazne Strefy Aktywności – Napisz mi to w ETR! | Sztuka Wrażliwości. Warsztat dla kadr sektora kultury

Tekst w formacie ETR (ang. easy-to-read, pol. tekst łatwy do czytania [i zrozumienia]) to narzędzie ułatwiające podawanie informacji o instytucji lub jej wydarzeniach. Może wspierać osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, w spektrum autyzmu, ale też osoby starsze, obcokrajowców czy dzieci. Podczas spotkania omówimy elementy składowe formatu ETR (strukturę tekstu, formatowanie druku, język prosty i wsparcie wizualne). Każda osoba biorąca udział w warsztacie przygotuje kartę ETR wydarzenia lub programu.

Prowadzenie: Rafał Lis, Fundacja Polska bez Barier & Fundacja Impact
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej