W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przyjechał Teatr!| Baju Baju w Młodzieżowym Kraju

Przyjechał Teatr!| Baju Baju w Młodzieżowym Kraju
Data rozpoczęcia 2016-10-18
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Filia nr 36 MBP w Lublinie ul. Zygmunta Augusta 15
Organizator Filia nr 36 MBP
Udział Bezpłatny
Kategoria Projekt

Baju Baju w Młodzieżowym Kraju– autorskie warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z wykorzystaniem klocków MuBaBaO. Prowadzenie Michał Malinowski.

Młodzież to wyzwanie dla opowiadacza bajek – jest dociekliwa, potrzebuje rozbudowanych historii, które nie tylko poszerzą wyobraźnię, ale też szczerze zainteresują. Przygotowany dla młodzieży zbiór opowieści przybierze postać atlasu świata baśni, który będzie zawierał klasyczne opowieści chińskie, japońskie, arabskie i afrykańskie. Podjęte tematy pozwolą na odkrycie przez młodzież innych kultur i wartości.

Klocki MuBaBaO stanowią narzędzie pobudzania myślenia abstrakcyjnego, ale również myślenia kontekstowego. Dzieci pod wpływem pozostawienia ich z otwartym tematem zadania będą budowały konstrukcje zbieżne z tematem bajkowym. Wizualizacja przedstawienia dokona się za pomocą klocków MuBaBaO, które posiadają rózne kształty i formy