W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przyjechał Teatr!| Jak stworzyć własny teatrzyk domowy

Przyjechał Teatr!| Jak stworzyć własny teatrzyk domowy
Data rozpoczęcia 2016-10-24
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Filia nr 36 MBP w Lublinie ul. Zygmunta Augusta 15
Organizator Filia nr 36 MBP
Udział Bezpłatny
Kategoria Projekt

Jak stworzyć własny teatrzyk domowy – autorskie warsztaty tworzenia lalek teatralnych dla rodziców, pedagogów, bibliotekarzy. Prowadzenie Daniel Arbaczewski.

Daniel Arbaczewski – aktor, reżyser, pedagog, menadżer kultury. Absolwent wrocławskiej PWST wydziału lalkarskiego. Od trzynastu lat związany z Teatrem im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról aktorskich (współpraca między innymi z Robertem Jaroszem, Jerzym Bielunasem, Ewą Piotrowską, Jerzym Janem Połońskim, Arkadiuszem Klucznikiem, Markiem Ciunelem, Zbigniewem Lisowskim i zagraniczymi – Simone Thiis/Norwegia, Mark Pitman/Wielka Brytania, Jack Timmermans/Holandia). Wykładowca przedmiotu Zagadnienia Teorii Teatru Lalek na UMCS w Lublinie. Ukończył Szkołę Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym w Warszawie oraz Inkubatory Kultury w Warsztatach Kultury w Lublinie. Od czterech lat odpowiedzialny za model promocji Teatru Andersena, twórca Działu Edukacji tego teatru oraz sceny NAJ NAJOWEJ (spektakle dla maluchów), w której sam wyreżyserował już dwie propozycje repertuarowe (“Pyza na polskich dróżkach”, “Pod kolor”). Inne jego spektakle (“Pieśń o Rolandzie”, “Pasterka i kominiarczyk”) również zdobyły duże uznanie (prezentowane na festiwalach w kraju i za granicą, Turcja, Finlandia, Ukraina). Współpracuje z ośrodkami teatralnymi w Palestynie, Izraelu, Belgii, Japonii, Finlandii, Turcji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Indonezji, gdzie bierze udział w projektach teatralnych, wizytach studyjnych i prowadził cykle warsztatowe dla studentów, młodzieży i nauczycieli. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za dokonania artystyczne. W roku 2014 otrzymał stypendium Ministra Kultury na przeprowadzenie projektu “Poczytaj mi sztukę”.

Pomysłodawca i koordynator międzynarodowej konferencji pt. “Teatr bliżej widza”, w której wzięło udział 25 polskich teatrów instytucjonalnych z całej Polski oraz grupa specjalistów zagranicznych z całego świata. Koordynator projektów międzynarodowych we współpracy między innymi z IAM, MSZ, Instytutem Polskim w Kijowie, Ambasadą Polską w Jakarcie, Ankarze, Helsinkach, Austriackim Forum Kultury, Duńskim Instytutem Kultury czy Ambasadą Holandii w Warszawie.

Zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej