W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Psychokino: "Jeszcze nie koniec"

Psychokino: "Jeszcze nie koniec"
Data rozpoczęcia 2018-05-16
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, I. Radziszewskiego 16
Organizator Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

W kolejnym, ostatnim w tym roku akademickim Psychokinie, ponownie podejmujemy tematykę relacji rodzinnych. Tym razem zaprezentujemy film „Jeszcze nie koniec” („Avant que de tout perdre” 2017), reżyserski debiut francuskiego aktora i scenarzysty, Xaviera Legranda, który  przyniósł mu między innymi nagrodę za reżyserię na festiwalu w Wenecji w 2017 roku. 
Fabuła toczy się wokół rodzinnego dramatu: oto Julien staje w obliczu rozwodu swoich rodziców – matki, która chce odejść od agresywnego męża, który prezentuje siebie z kolei jako zaniedbanego rodzica. Film jednak zamiast tkwić w kliszach kina obyczajowego, okazuje się być kinem społecznie zaangażowanym, podejmując problem przemocy i męskości.

Wydarzeniu patronuje Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne