W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ptasznik z Tyrolu
Data rozpoczęcia 2010-12-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Operetka

"Ptasznik z Tyrolu" - Karl Zeller

Operetka w III aktach

Jubileuszowy 60-ty sezon artystyczny Teatr Muzyczny rozpoczyna premierą operetki Ptasznik z Tyrolu. Ptasznik to dzieło wyróżniające się, będące eksplozją ludowości. Karl Zeller wprowadził do skostniałego świata operetkowego, zdominowanego przez tematy zaczerpnięte z salonów, kabaretów i mitologii, folklor i kulturę ludową, co nadało operetce niepowtarzalny klimat, rodem z tyrolskich gór i lasów. Z tym powiewem świeżości do partytury wdzierają się tak charakterystyczne tyrolskie jodłowanie oraz śpiew leśnych ptaków. Jeśli dodamy jeszcze wartką i zabawną akcję, pełną niedomówień i miłosnych omyłek - do których wciągnięta zostaje nawet książęca para - oraz zabawne intrygi, jak chociażby... podstawinie świń zamiast dzików podczas polowania - już mamy zapewnioną wyśmienitą zabawę i niezapomniany wieczór w Teatrze Muzycznym.
Na uroczystą premierę Ptasznika z Tyrolu zapraszamy 27 października 2007 r. Patronem honorowym przedstawienia jest Ambasador Austrii w Polsce dr Alfred Langle.

reżyseria i inscenizacja: Andrzej Rozhin
kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
scenografia i kostiumy: Pavel Hubicka
choreografia: Violetta Suska
przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

W przedstawieniu zobaczymy solistów, balet, chór i orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie.

CENY BILETÓW:

Bilety normalne
I miejsca - 50 zł
II miejsca i dostawne - 45 zł

Bilety ulgowe
I miejsca - 40 zł
II miejsca i dostawne - 35 zł

Powiązane:

Opera Lubelska