W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ptasznik z Tyrolu
Data rozpoczęcia 2011-03-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Operetka

Jubileuszowy 60-ty sezon artystyczny 2008/2009 Teatr Muzyczny rozpoczął premierą operetki Ptasznik z Tyrolu. Ptasznik to dzieło wyróżniające się, będące eksplozją ludowości. Karl Zeller wprowadził do skostniałego świata operetkowego, zdominowanego przez tematy zaczerpnięte z salonów, kabaretów i mitologii, folklor i kulturę ludową, co nadało operetce niepowtarzalny klimat, rodem z tyrolskich gór i lasów. Z tym powiewem świeżości do partytury wdzierają się tak charakterystyczne tyrolskie jodłowanie oraz śpiew leśnych ptaków. Jeśli dodamy jeszcze wartką i zabawną akcję, pełną niedomówień i miłosnych omyłek - do których wciągnięta zostaje nawet książęca para - oraz zabawne intrygi, jak chociażby... podstawinie świń zamiast dzików podczas polowania - już mamy zapewnioną wyśmienitą zabawę i niezapomniany wieczór w Teatrze Muzycznym.

Na uroczystą premierę Ptasznika z Tyrolu zapraszamy 27 października 2007 r. Patronem honorowym przedstawienia jest Ambasador Austrii w Polsce dr Alfred Langle.

Krysia: Joanna Makowska
Emmerens: Anna Adamczyk
Greta: Agnieszka Piekaroś–Padzińska
Rózia: Małgorzata Rapa
Pijaczek: Kamil Pękala
Robaczek: Andrzej Sikora
Adelajda: Agnieszka Kurkówna
Baron Weps: Marcin Żychowski
Hrabia Stanisław: Andrzej Wiśniewski
Księżna: Renata Drozd
Adam: Tomasz Janczak
Quendel: Paweł Stanisław Wrona

Powiązane:

Opera Lubelska