W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Queerowy azyl – warsztaty zinowe

Queerowy azyl – warsztaty zinowe
Data rozpoczęcia 2022-12-04
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Czym jest lub mógłby być queerowy azyl? Czy to konkretne miejsce? Jaka jest rola społeczności w budowaniu azylu? W jaki sposób jako osoby queerowe myślimy o domu? Gdzie możemy odetchnąć? Jakie queerowe utopie możemy sobie wyobrazić? Kiedy czujemy się bezpiecznie? Podczas warsztatów zinowych będziemy wspólnie wyobrażać sobie bezpieczne miejsca dla osób LGBTQ+ i tworzyć ziny opowiadające o tym, jak rozumiemy słowo azyl.

Na warsztaty składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach.

Do udziału organizatorzy zapraszają osoby queerowe. Przedział wiekowy 15+. Osoby uczestniczące w warsztatach prosimy o przyniesienie ze sobą magazynów, książek, gazet, pocztówek – wszystkiego tego, co da się pociąć i wykorzystać do kolaży.

Plan warsztatów (3 h):

  1. Wprowadzenie: czym jest zin? W jakich ugrupowaniach i subkulturach self-publishing odegrał znaczącą rolę? Skupimy się przede wszystkim na zinach jako formie kolaboracji, komunikacji i aktywizmu w ruchach Riot Grrrls i Queercore w latach 90. oraz ich funkcji dzisiaj. Czas trwania: około 20 minut.
  2. Jak zrobić własnego zina? Instrukcja. Czas trwania: około 10 minut.
  3. Robienie zinów. Czas trwania: około 2 godzin.
  4. Możliwość zaprezentowania swojej pracy i dyskusja. Czas trwania: około 30 minut.

Girls* to the Front – feministyczno-queerowa inicjatywa Agaty Wnuk i Aleksandry Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako G*TTF organizujemy koncerty, warsztaty, performanse i dyskusje, prowadzimy audycję, gramy DJ sety i – wraz z Magdaleną Rzepecką – wydajemy zina.
Od 2021 roku G*TTF działa również jako queerowe DIY wydawnictwo. Głównym celem Girls* to the Front jest budowa społeczności dziewczyn, kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej.

Wydarzenie finansowane jest z grantu The Europe Challange, we współpracy z The European Cultural Foundation.

Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: bezpłatny
Zapisy online przez formularz zgłoszeniowy

Prowadzące: Ola Kamińska i Agata Wnuk (Girls* to the Front)