W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" - spotkanie z Kamilem Sipowiczem i Korą

"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" - spotkanie z Kamilem Sipowiczem i Korą
Data rozpoczęcia 2016-09-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów – Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1/Królewska 17
Organizator Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Spotkanie z Kamilem Sipowiczem wokół jego nowej książki.Towarzyszyć mu będzie jego żona, Olga Sipowicz (Kora), która jest autorką ilustracji do książki.
"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" to Filozoficzne opowiastki o relacji ludzi i zwierząt, których autorem jest jeden z wielkich buntowników Kamil Sipowicz, rockmen, dziennikarz, artysta, poeta i zwolennik legalizacji marihuany. Jednak w tych krótkich historiach pokazuje nam się jako wrażliwy, spostrzegawczy i dowcipny obserwator.

Uzupełnieniem tych subtelnych wspomnień są ilustracje autorstwa Olgi Sipowicz (Kory), która w odmienny sposób wyraziła silną więź z czworonogami.

"Ramonka z uczuć zna tylko miłość. Wszyscy ją kochają, nikt nigdy na nią nawet nie krzyknął. Jest oczkiem w głowie Oli. Są zżyte do granic możliwości. Nie wiadomo gdzie kończy się Ola, a gdzie zaczyna Ramona. Noszona całe życie na rękach Ramonka jest królową naszego domu. Powtarzam jeszcze raz: numero uno. Muszę to powtarzać głośno i dobitnie. Zwłaszcza wtedy, gdy zbytnio adoruję Milę lub za długo bawię się z kotem Bobo."

Spotkania dla miłośników literatury i zwierząt!
Termin: 08.09, g. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.