W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Recital-monodram: Kalina Jędrusik

Recital-monodram: Kalina Jędrusik
Data rozpoczęcia 2016-12-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Teatr Muzyczny w Lublinie ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Udział Płatny
Koszt udziału 30-35 zł
Kategoria Recital

Recital-monodram aktorki Patrycji Zywert-Szypki to zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była - z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością - Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

Patrycja Zywert-Szypka jest dobrze znana widzom Teatru Muzycznego w Lublinie, ze spektaklu „Trzy razy Piaf” Artura Barcisia, w którym tryumfuje jako „Zakochana Piaf”.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem...
Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała.
Całe życie jednak czarowała...
Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna.
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
Patrycja Zywert-Szypka: "Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie."
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej