W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Republika Marzeń - monodram
Data rozpoczęcia 2022-12-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Mała Sala Widowiskowa
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Wychodząc naprzeciw własnym pragnieniom, Zofia - bohaterka monodramu - udaje się w wewnętrzną podróż do schulzowskiej Republiki Marzeń. Zatrzymuje się na chwilę w pustynnej chacie. Czy spotka na swojej drodze Błękitnookiego?

- "Republikę marzeń" Schulza przeczytałam podczas mojego kilkumiesięcznego pobytu w Finlandii. Do stworzenia spektaklu zainspirował mnie zawarty w opowiadaniu motyw drogi - do miejsc, z których pochodzimy, do pragnień i fantazji, do samych siebie. Od tamtego czasu wraz z reżyserką zadałyśmy pytanie o marzenia setkom osób. Wszystkie usłyszane marzenia, te małe i duże, realne i nierealne, spełnione i niespełnione, były dla nas ważne. To one ukonstytuowały bohaterów, których Zosia spotka na swojej drodze przez mroźne pustkowia – mówi Paulina Prokopiuk, autorka projektu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej