W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Rok 1984/2081
Data rozpoczęcia 2018-04-24
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17, Lublin
Organizator Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Spektakl

Napisane w 1948, a opublikowane w rok później dzieło Georga Orwella „Rok 1984” nieprzypadkowo znajduje się na wszystkich listach klasyki literatury światowej. Problem funkcjonowania jednostki ludzkiej w systemie totalitarnym, który na swych usługach, poza fanatycznymi zwolennikami, ma także technologię, wciąż skutecznie stymuluje wyobraźnię. Postęp technologiczny i jego wpływ na społeczeństwo, a także wolność osobista, której stopniową utratą płacimy za bezpieczeństwo i wygodę - to główne tematy, które inspirowały twórców instalacji „Rok 1984/2081”. Być może Orwellowskie wizje nie straciły na aktualności, a jedynie ich autor dał światu zbyt mało czasu na wprowadzenie ich w życie? Być może to my, pokolenie XXI wieku, będziemy świadkami ich najdotkliwszej emanacji? Przecież dziś, jak nigdy przedtem, każdy z nas dobrowolnie i niemal bezustannie nosi przy sobie swój własny „teleekran”.

"Rok 1984/2081" realizowane jest w ramach cyklu "Lektura - work in progress". Jest to cykl artystyczny tworzony przez młodych ludzi dla młodzieży. Zapraszamy studentów reżyserii do sięgnięcia po szkolne lektury i przeniesienie ich do teatru. Chcemy w ten sposób przybliżać młodzieży ważne utwory literacki i adaptować je na scenę tak, by były dla nich bardziej zrozumiałe i bliższe ich wrażliwości.

Spektaklowi towarzyszą warsztaty dla młodzieży.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej