W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Różowa Satyna | Duet Tajskie Kwiatuszki

Różowa Satyna | Duet Tajskie Kwiatuszki
Data rozpoczęcia 2021-03-28
Data zakończenia 2021-04-01
Miejsce Lublin
Organizator Urząd Miasta Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

28.03. – 1.04.2021 – Różowa Satyna | Duet Tajskie Kwiatuszki

#performans #mailart #miasto

„Różowa Satyna” to akcja mail-artowa i działania performatywne, które odbędą się na ulicach Lublina. Artystę i artystkę będzie można spotkać na Dworcu PKS, Starym Mieście, w Ogrodzie Saskim, pod Galerią Labirynt oraz na osiedlu im. Słowackiego czy w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. Znakiem rozpoznawczym duetu są stroje kameleonów.

Tajskie Kwiatuszki, czyli Barbara Gryka i Filip Kijowski, będą przemierzać miasto, by zbierać pozytywne emocje od napotkanych osób. Podczas akcji będzie można porozmawiać z artystą i artystką oraz namalować lub zapisać swoje uczucia na wielkiej tkaninie. Jej powierzchnia przez cały czas trwania performansu będzie coraz bardziej się zapełniać. Na podstawie zebranych materiałów Tajskie Kwiatuszki stworzą pocztówki pełne dobrych słów i obrazów, które zostaną przekazane mieszkańcom i mieszkankom lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Osoby te z powodu pandemii zostały zupełnie odcięte od świata zewnętrznego. Docierając do nich za pośrednictwem sztuki poczty, duet Tajskie Kwiatuszki pokaże, że wspieramy ich dobrymi słowami w tej trudnej sytuacji.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek.

Wydarzenie jest częścią Europejskich Dni Kreatywności Artystycznej 2021

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej