W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
RV 3276 | wystawa - otwarcie
Data rozpoczęcia 2016-09-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt przy ulicy Lipowej 13
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

RV 3276 to suma cyfr oznaczających kolory farb w sprayu: czerwony i biały oraz niebieski i żółty, czyli barw narodowych Polski i Ukrainy. Taki też tytuł nosi wystawa ukraińskiego artysty Alexeya Salamanova. Alexey podczas swojej rezydencji stworzył cztery prace, które znajdują się na styku dwóch mediów – graffiti i sztuki performance. Połączenie jest bardzo specyficzne ze względu na to, że wybrane przez niego media mają zupełnie odmienny charakter. Jako element subkultury, graffiti nie jest przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Społeczność skupiona wokół graffiti jest zamkniętą grupą ludzi posługujących się własnym kodem. Performance jest natomiast jednym ze środków wyrazu „sztuki wysokiej”. 

Zrealizowano w ramach projektu Europe Grand Central – "Granice – Rezydencje Miejskie" finansowanego z programu „Kreatywna Europa" Unii Europejskiej. 
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.