W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rysunek intuitywny – warsztaty rodzinne [PL / UA]

Rysunek intuitywny – warsztaty rodzinne [PL / UA]
Data rozpoczęcia 2022-04-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Rysowanie na prawej półkuli pozwala wyrazić swój wewnętrzny świat, stan na papierze za pomocą obrazów. Tradycyjny sposób rysowania przekazuje wszystko za pomocą skojarzeń i symboli. Uczucie „miłości” często jest przedstawiane w formie czerwonego serca. W rysunku prawej półkuli to uczucie wyraża się zupełnie inaczej, nie ma symboli, które tkwią w ludzkiej pamięci. Rysunek prawej półkuli jako forma arteterapii umożliwia pokazanie indywidualności, rozwój swoich zdolności twórczych, czerpanie przyjemności z procesu rysowania, radzenie sobie ze stresem, nagromadzonymi problemami, przeżyciami emocjonalnymi. Terapia sztuką to delikatny, ale skuteczny sposób pracy z ludzką podświadomością w każdym wieku.

Podczas zajęć z rysunku intuitywnego dochodzi do aktywacji obszarów mózgu, które są mało zaangażowane w normalnym rytmie życia. Ekspresywne zajęcia prowadzone przez edukatorkę i psycholożkę pozwolą młodym odbiorcom rozwijać swój własny twórczy potencjał, pracować z własnymi emocjami i nastrojem, lepiej zrozumieć siebie i innych.

prowadzenie: Irina Hrebeniuk

Wydarzenie jest częścią Polsko-Ukraińskiego Pikniku Rodzinnego "Integracje".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej