W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ryszard Kajzer | Galeria Saska

Ryszard Kajzer | Galeria Saska
Data rozpoczęcia 2022-02-27
Data zakończenia 2022-06-06
Miejsce Galeria Saska
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na wystawę prac Ryszarda Kajzera. 

Ryszard Kajzer - grafik, autor plakatów, ilustracji, projektów książek i znaków graficznych. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1994-1999 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1997 r. uczył się w Schule für Gestaltung w St.Gallen w Szwajcarii. Po powrocie, w latach 1997–1999 asystował w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego, a od 2000 roku w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Plakatu prof. Lecha Majewskiego na warszawskiej ASP. Od 2006 prowadzi zajęcia na ASP w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora habilitowanego. Prowadził warsztaty projektowania plakatu na uczelniach w Sztutgarcie, Helsinkach, Budapeszcie, Oradei i Bukareszcie.

W każdym plakacie autorstwa Ryszarda Kajzera, widać namysł nad formą i treścią. Artysta posługuje się wieloma technikami, stosuje odręczne liternictwo, a kontrastowe i mocne kolory w jego twórczości są charakterystyczne. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą w tym Złotego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie 2021 za plakat „Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza”. Jego prace znajdują się w kolekcjach wielu muzeów i galerii na całym świecie, m.in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie, National Gallery w Budapeszcie.

Wystawa realizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.
Wystawa czynna do 6 czerwca. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej