W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Salon Ludzi Ciekawych Bruno4ever 2017. Spotkanie: Lothar Quinkenstein (Berlin)

Salon Ludzi Ciekawych Bruno4ever 2017. Spotkanie: Lothar Quinkenstein (Berlin)
Data rozpoczęcia 2017-02-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Organizator Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza & Uniwersytet Poczdam
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gość: Lothar Quinkenstein (Berlin)
Temat dyskusji: "Środek Europy. Między mitologią a kabałą"
Prowadzi: Grzegorz Józefczuk
Dyskusja po polsku.


Gościem pierwszego w 2017 roku Salonu Ludzi Ciekawych Bruno4ever będzie Lothar Quinkenstein, poeta, pisarz, eseista, krytyk, nauczyciel akademicki, tłumacz na niemiecki Henryka Grynberga, znawca kultury i literatury polskiej zainteresowany prozą Brunona Schulza i tematyką kabały. Urodził się w 1967 r. w Bayreuth. Ukończył filologię germańską i etnologię w Freiburg im Breisgau. Pracował jako nauczyciel języka niemieckiego w St. Petersburgu i w Mielcu. Od 1999 r. starszy wykładowca w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; związany z Uniwersytetem we Frankfurcie nad Odrą. Mieszkał w Polsce w latach 1994-2011, obecnie obywatel Berlina. Wielokrotny stypendysta Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie, domu artystów Schloss Wiepersdorf i innych organizacji. Aktywny i twórczy tak w przestrzeni naukowej jak i artystycznej i krytycznej.
Berlińczyk przyjedzie do Lublina z liczną, bo ponad 20-osobową ekipą studentów Agnieszki Hudzik ze slawistyki Uniwersytetu Poczdamskiego. W orbicie zainteresowań Quinkensteina znalazł się Bruno Schulz (poświęca mu esej w swej książce "Erinnerung an Klara Blum. Essays und Kritiken aus der Mitte Europas") jak i Władysław Panas, gdyż poprzez Panasa "Księgę blasku" dotarł on do kabalistycznych pokładów prozy mistrza z Drohobycza.