W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scena Mistrzów - spektakl "Blackbird"

Scena Mistrzów - spektakl "Blackbird"
Data rozpoczęcia 2010-02-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Blackbird, David Harrower
przekład: Ewa Partyga
reżyseria: Grażyna Kania
scenografia: Sabine Mader
występują: Julia Kijowska i Adam Ferency

Po wielu latach spotykają się kobieta i mężczyzna, nad którymi ciąży związek z przeszłości, kiedy on już był dorosły, a ona 12-letnią dziewczyną. Nie chodzi tu jednak o brutalne postawienie tematu pedofilii. Sztuka szkicuje nową sytuację do starego tematu; niespełnionej miłości. Mówi o poszukiwaniu własnej tożsamości. I uwiera, jeśli chcemy za wszelką cenę odpowiedzieć na pytanie, kto w tym związku był katem, a kto ofiarą. Blackbird przypomina niedopowiedziane zdanie, a kwestie Uny są jak napisane atramentem sympatycznym; ich znaczenie ujawnia się dopiero w piekle emocji.

David Harrower urodził się w 1966 r. w Glasgow. Jest autorem adaptacji scenicznych, słuchowisk radiowych, a przede wszystkim sztuk teatralnych, z których do tej pory najbardziej znana to Noże w kurach. Wystawiał ją m.in. Thomas Ostermeier, w 1998 r. w Niemczech została uznana za najlepszy sztukę obcojęzyczną.

Spektakl odbywa się w ramach "Sceny Mistrzów " pionierskiego dla Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” projektu, który rusza 1 lutego 2010 roku. Jest to przedsięwzięcie teatralne, którego celem jest sprowadzenie do Lublina uznanych w całej Polsce spektakli i znakomitości polskiej sceny aktorskiej. Projekt zakłada comiesięczne, poniedziałkowe spektakle teatralne z udziałem aktorów teatrów z całego kraju, których kunszt aktorski jest powszechnie uznawany i ceniony. Do współpracy zostali zaproszeni: Adam Ferency, Anna Seniuk, Joanna Żółkowska, Paulina Holtz oraz Renata Dancewicz.

Przed pierwszym spektaklem (1 lutego) istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z Adamem Ferencym.

Bilety można nabyć w ACK UMCS „Chatka Żaka” w pok. nr 2 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.
Bilet ulgowy – 40 pln
Bilet normalny – 50 pln

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej