W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scena Mistrzów - spektakl "Lekcja Szaleństwa"

Scena Mistrzów - spektakl "Lekcja Szaleństwa"
Data rozpoczęcia 2010-03-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Drugi spektakl z cyklu Scena Mistrzów, przygotowany został specjalnie na Dzień Kobiet. Wystawiona zostanie "Lekcja szaleństwa", w której wystąpią Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Wojciech Leśniak. Będzie to premiera wyjazdowa sztuki, która po raz pierwszy została pokazana 29 stycznia 2010 r.

wg.: Eugene Ionesco
reż.: Waldemar Śmigasiewicz
scen.: Maciej Preyer
występują.: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Wojciech Leśniak

Na spektakl składają się dwa mini dramaty komiczne: "Lekcja" i "Szaleństwo we dwoje". Ionesco konstruuje swą rzeczywistość na kształt "Farsy Metafizycznej". Tworzy groteskowy i nie do zniesienia obraz nas samych w sytuacjach banalnych, pospolicie przeciętnych, domowo-rodzinnych, gdzie zwyczajność i powszedniość niespodziewanie zamienia się w surrealizm, a ten, jak w błędnym kole, popycha bohaterów na powrót od końca do początku historii, która nie ma zamiaru zakończyć się nigdy... Ionesco to teatr absurdu, a ten od zawsze był wypadkową sytuacji społecznych, w jakich dane jest żyć człowiekowi. Przedstawienie z jednej strony dąży do farsy, z drugiej zaś podszyte jest intymną obserwacją i drobiazgowym opisem zachowań naszych bohaterów. W pierwszej części ukazany jest groteskowy obraz zmagań z wiedzą szkolną, by w finale objawić tragiczność konstrukcji matematyczno-językowych. W drugiej widzimy parę kochanków z 17-letnim stażem trwających w uczuciowej więzi dzięki rozczarowaniu, jakie niesie ich związek.

Bilety: 40/50 zł. Rezerwacje biletów: joanna.swacha@ack.lublin.pl, (0-81) 533 32 01 wew. 121
Bilety będą do zakupienia w kasie Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
Godziny otwarcia kasy:
04.03. i 05.03. : 12.00-18.00
06.03. i 07.03. : 15.00-19.00
08.03. : 12.00-19.00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej