W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Scena Opowieści Teatru NN Był sobie raz...”

Data rozpoczęcia 2015-03-29
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Scena Opowieści Teatru NN
Był sobie raz...”
Reżyseria - Tomasz Pietrasiewicz
Opowiada Witold Dąbrowski z muzyką na żywo w wykonaniu Bartłomieja Stańczyka - akordeon.


"Był sobie raz..." to adaptacja opowiadania I. B. Singera "O tym jak Szlemiel szedł z Chełma do Warszawy". Jest to historia chełmskiego Żyda - Szlemiela, który znudzony życiem w swoim miasteczku postanawia wyruszyć w drogę do wielkiego Lublina. Idąc do miasta gubi drogę i wraca do rodzinnego domu. Przekonany jednak o tym, że nie może być to ten sam Chełm, który opuścił upiera się, że znalazł się w miejscu identycznym ale nie tym samym. Po długich i zabawnych kłótniach z żoną, dziećmi, sąsiadami i radą miasta odkrywa dla siebie prawdę, że na świecie istnieje wiele Chełmów, z podobnymi domami i mieszkańcami, a "cały świat to jeden wielki Chełm".


Bilety w cenie 15 zł, do nabycia na godzinę przed spektaklem.
Rezerwacje pod numerem telefonu: 81 53 258 67

"Scena Opowieści Teatru NN"
Spektakl jest kolejną z cyklu "Scena Opowieści Teatru NN. Jest to cykl comiesięcznych prezentacji opowieści z repertuaru Teatru NN (m.in.: "Był sobie raz...", "Tajbełe i jej demon", "Opowieści z Bramy"). W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w Bramie Grodzkiej pojawiają się znane adaptacje opowiadań I.B. Singera, a także legendy, mity, przypowieści, często z graną na żywo muzyką. Na scenie występują też będą zaproszeni opowiadacze z Polski i ze świata. W 2014 roku byli to: Divadlo Kontra ze Słowacji i Joanna Sarnecka. Patronem Sceny Opowieści Teatru NN jest Jasza - sztukmistrz z Lublina.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne