W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sekrety dobrej pamięci - spotkania cykliczne

Sekrety dobrej pamięci - spotkania cykliczne
Data rozpoczęcia 2013-03-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Logikon - Fundacja Rozwoju człowieka i Dom Kultury LSM zapraszają na warsztaty "Naucz się dbać o siebie i o dom, planuj i odpoczywaj!"
Ludzie uporządkowani mają lepszą pamięć niż ci, u których panuje bałagan i chaos. Bądź w zgodzie ze swoimi wartościami, uporządkuj swoje życie. Sprzątaj i wyrzucaj rzeczy, których nie używasz. Rób to regularnie aż zostanie to, co jest ci niezbędne. Im mniej zbędnych rzeczy, tym łatwiejsza praca, lepsza koncentracja i pamięć. Zorganizuj sobie miejsce, w którym możesz się skoncentrować

Każdy z nas obdarzony jest pamięcią, czyli funkcją, a zarazem zdolnością umysłu do przechowywania i odtwarzania informacji. Ale zapewne większość z nas uważa, że nie ma najlepszej pamięci. Nawet przekonujemy samych siebie, że z biegiem czasu pamięć słabnie “naturalnie”. Jednocześnie z podziwem patrzymy na 80-latków, którzy błyskotliwie rozwiązują skomplikowane zadania logiczne czy prowadzą aktywne życie społeczne. W czym zatem tkwi sekret dobrej pamięci? Czy zarezerwowana jest tylko dla wybrańców? Czy może są jakieś sposoby, by nasza pamięć działała sprawnie, niezależnie od wieku? Podczas tegorocznych Spotkań dla tych, którzy kochają życie, odpowiemy na te pytania oraz nauczymy się, jak dbać o dobrą kondycję naszej pamięci.

Powiązane:

Dom Kultury LSM