W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seryjni Poeci: Jacek Podsiadło w Domu Słów

Seryjni Poeci: Jacek Podsiadło w Domu Słów
Data rozpoczęcia 2016-11-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Jackiem Podsiadło, promocja nowego tomu „Włos Bregueta”: http://wbp.shoparena.pl/pl/p/Podsiadlo-Jacek-Wlos-Breguetta/546
Prowadzenie: Kamil Brewiński

Jacek Podsiadło – ur. w 1964 roku w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Przez pewien czas pracował w ostrowieckiej Hucie im. Marcelego Nowotki. Gdy zrezygnował z pracy, włóczył się przez pięć lat po Polsce. W latach osiemdziesiątych sympatyzował z pacyfistycznym i ekologicznym ruchem Wolność i Pokój. Jest autorem felietonów, które ukazywały się na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jacek Podsiadło jest laureatem nagród literackich: Brulionu Poetyckiego (1992), nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Miłosza (2000) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015). Czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike, a za debiut prozatorski do Nagrody Gdynia. Jego poezje tłumaczono na większość języków europejskich. Jest twórcą i redaktorem internetowego Domowego Radia "Studnia". Radio rozpoczęło swoją działalność w 2009 roku.

Seryjni Poeci to cykl spotkań promujący książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej.