W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seryjni Poeci: Radosław Kobierski w Domu Słów

Seryjni Poeci: Radosław Kobierski w Domu Słów
Data rozpoczęcia 2017-10-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Kamil Brewiński

Wraz z nowym rokiem akademickim do Domu Słów powraca poezja. W cyklu „Seryjni Poeci” 19 października odbędzie się spotkanie z Radosławem Kobierskim, autorem nagradzanym i nominowanym do wielu nagród (m. in. nagroda TVP Kultura, dwie nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia).

Organizatorzy liczą, że i w tym roku uda się zgromadzić na comiesięcznych spotkaniach liczne grono fascynatów poezji. Są one doskonałym sposobem na przygotowanie przed dorocznym festiwalem „Miasto Poezji”.

Radosław Kobierski (ur. 31 października 1971 w Tarnowie) – polski poeta, prozaik, krytyk literacki, felietonista, współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. (Praca magisterska z prozy Jana Rybowicza). Laureat konkursów literackich. Debiutował tomem niedogony w 1997 roku. Publikował w „Akcencie”, „Czasie Kultury”, „FA-arcie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Kresach”, „Odrze”, „Twórczości”, „Res Publice”. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Za powieść Ziemia Nod uhonorowany został nagrodą TVP Kultura Gwarancja Kultury za rok 2011. Jego wiersze i prozę tłumaczono m.in. na angielski, włoski, niemiecki, chorwacki, węgierski.

Poezja:

  • Niedogony, Studium, (1997)
  • Rzeź winiątek, Stowarzyszenie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź (1999)
  • We dwójkę płyną umarli, Stowarzyszenie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź (2002)
  • Południe, Zielona Sowa, Kraków (2004)
  • Lacrimosa, Zielona Sowa, Kraków (2008)
  • Drugie ja, WBPiCAK, Poznań (2011)
  • Coming out, WBPiCAK, Poznań (2017)

Proza:

  • Wiek rębny, Zielona Sowa, Kraków, (2000)
  • Harar, W.A.B., Warszawa (2005)
  • Ziemia Nod, W.A.B., Warszawa (2010)

„Seryjni Poeci” to stały cykl spotkań organizowanych przez Wydawnictwo WBPiCAK, Dom Słów, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Festiwal "Miasto Poezji" w ramach, którego prezentujemy nowe nurty literackie, współczesnych poetów i ich najnowsze książki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej