W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sesja naukowa: Poznaj Chiny. Wybrane aspekty kultury i historii Państwa Środka

Sesja naukowa: Poznaj Chiny. Wybrane aspekty kultury i historii Państwa Środka
Data rozpoczęcia 2018-02-23
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Sesja naukowa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza do udziału w sesji naukowej "Poznaj Chiny. Wybrane aspekty kultury i historii Państwa Środka". 

Zostaną zaprezentowane wykłady nt. sztuki chińskich założeń ogrodowych, temat przedstawi historyk sztuki i sinolog Anna Brzezińska-Kim, poznamy związki Sogdyjczyków z Chinami (Sogdyjczycy to kupcy, którzy obsługiwali Jedwabny Szlak, byli często przedstawiani na ceramice Sancai z okresu dynastii Tang - tej, którą można podziwiać na lubelskiej wystawie), zagadnienie zaprezentuje archeolog Paweł Janik z Uniwersytetu Warszawskiego, zaś problemy konserwatorskie tkanin artystycznych - na przykładzie makaty chińskiej "Wszystkie ptaki oddają hołd parze ptaków Feng", której replika prezentowana jest w WBP (ten jedwabny haft chiński z końca XVII - początku XVIII wieku przechowywany jest w Muzeum-Zamku w Łańcucie) omówi konserwator dzieł sztuki Ewa Soszko-Dziwisińska z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.    

Program sesji w załączniku. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej