W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2019-06-02
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału normalny - 12 zł; ulgowy - 6 zł
Kategoria Akcja

Łąki nad Czechówką, zapach skoszonych traw i kosiarze w lnianych koszulach. Tak w pierwszą niedzielę czerwca będą wyglądały tradycyjne sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej.

W niedzielę – 2 czerwca, w godzinach 12:00-15:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się Sianokosy. Wydarzenie rozpoczniemy od ratowania zwierząt żyjących w trawach łąk. Następnie odbędą się pokazy tradycyjnego koszenia łąk i grabienia siana. Nie zabraknie także chwili na odpoczynek i posiłek dla zmęczonych kosiarzy. Dowiemy się dlaczego przed 100 laty sianokosy na Lubelszczyźnie były uzależnione od austriackich kuźnic. Dla najmłodszych przygotowaliśmy „ łąkowy plac zabaw”, gdzie zagrają w derkacza i inne gry zręcznościowe oraz wraz z kustoszem rozwiążą zagadki związane z gospodarowaniem na roli. Chętni będą mieli okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami z sianokosów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej