W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Skansen: Wykopki kartoflane
Data rozpoczęcia 2021-10-03
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł (normalny)/10 zł (ulgowy)
Kategoria Wydarzenie

Jesienne prace polowe w pełni, także i w lubelskim skansenie. Motyki, kopaczka konna i inne tradycyjne narzędzia do zbioru ziemniaków pójdą w ruch przy okazji wykopków kartoflanych, które odbędą się w pierwsza niedzielę października w Muzeum Wsi Lubelskim.  

W niedzielę 3 października w godzinach 11:30-15:00 Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do udziału w corocznym wydarzeniu Wykopki kartoflane. Nie zabraknie prezentacji tradycyjnego zbioru ziemniaków z użyciem motyk ręcznych i kopaczki konnej. Ponadto tegoroczne wydarzenie zostanie uzupełnione komentarzem na temat współczesnej ekologicznej uprawy roli, który poprowadzi od godz. 11:45 Wojciech Kniaziuk z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Wspólnemu zbiorowi ziemniaków będzie towarzyszyła muzyka kapeli ludowej z Lublina, która wykona przyśpiewki o pracy i tematyce jesiennej.

*Spotkanie z ekspertem jest realizowane w ramach projektu pn. „Ziołowa recepta. Ekoedukacja dzieci i młodzieży w Muzeum Wsi lubelskiej” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW.  

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej