W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Skubas– koncert akustyczny w ramach Cyklu „Peryferia”

Skubas– koncert akustyczny w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2013-10-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Najbliższa prezentacja w ramach Cyklu „Peryferia” to akustyczny koncert Skubasa. Artysty pochodzącego z Lublina, znanego ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, Noviką czy duetem Fisz/Emade, twórcy o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. Ten solowy projekt to jednak zupełnie inna propozycja. Muzyka którą posłuchamy to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń. W sam raz na sobotni, październikowy wieczór w DDK „Węglin”. Zapraszamy!

skład:
Skubas - wokal, gitara
Filip Jurczyszyn - bas, wokal
Maciej Starnawski - gitara, wokal

Wstęp wolny!

O Cyklu „Peryferia”
Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne. Pomysłodawcą i koordynatorem Cyklu "Peryferia" jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK "Węglin".