W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni: Dzielny Krawczyk

Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni: Dzielny Krawczyk
Data rozpoczęcia 2021-03-27
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Facebook Czytelni Dramatu
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na premierę online pierwszego odcinka cyklu „Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni” na podstawie baśni braci Grimm. To nowa forma teatru online, łącząca narrację teatralną i ilustrowanie na oczach widzów.

W tej niezwykle zabawnej baśni śledzimy losy drobnego, inteligentnego bohatera, który mierzy się z wielkoludem. Na próby wystawia go także podstępny król, obiecując mu rękę swojej jedynej córki i oczywiście pół królestwa. Krawczyk z niebezpieczeństw wychodzi bez draśnięcia – jest zuchwały, urzeka wdziękiem i fantazją. Jest niczym Dawid w walce z Goliatem. „Olbrzymy i królowie” mają przewagę, ale „mali bohaterowie” posiadają wiarę i determinację, by ich przechytrzyć. Baśń mówi o odważnym kroczeniu przez życie za szczyptą sprytu i fantazji.

Doświadczenie pokazało, że przedstawienie o takiej właśnie strukturze i formie niesamowicie pobudza dziecięcą wyobraźnię, a zarazem dziecko z łatwością podąża za fabułą. Minimalistyczna forma działa kojąco na zmysły, dziecko jest skupione, a nie przebodźcowane. Projekt tworzą: aktorka Magdalena Kwaśna i rysownik Mariusz Mazur.