W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sobota w Labiryncie – warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat

Sobota w Labiryncie – warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat
Data rozpoczęcia 2021-10-02
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.

Bilet: 4 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne.

Zapisy: na warsztaty przyjmujemy do środy (29.09) lub wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone przez formularz zgłoszeniowy na stronie Galerii Labirynt. 

Galeria Labirynt zaprasza dzieci w wieku 7–12 lat wraz z opiekunami na warsztaty do wystawy „Mame-Loshn”. Podczas zajęć dzieci poznają kulturę żydowską oraz wykonają prace inspirowane językiem jidysz.

Czy język, którego używamy jest dla nas ważny? Co wyróżnia jidysz i kulturę żydowską? Jakie historie przekazywano sobie w jidysz? Czy kształt liter ma duże znaczenie? Ile jest alfabetów na świecie? Podczas warsztatów przyjrzymy się bliżej pracom z aktualnej wystawy „Mame-Loshn”oraz poznamy podstawy kaligrafii. W drugiej część wykonamy własne prace inspirowane alfabetem, który jest wykorzystywany w jidysz.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek warsztatów Galeria Labirynt ograniczyła liczbę osób biorących udział w zajęciach. Przypomina również o obowiązku zakrywania ust i nosa – maseczki ochronne dostępne są w księgarni. Regularnie dezynfekuje powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Warsztaty trwają ok. 60 minut.

Prowadzenie: Dominika Knap, edukatorka Galerii Labirynt