W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Soliści. Bangkok – wernisaż wystawy fotografii Tomka Kulbowskiego

Soliści. Bangkok – wernisaż wystawy fotografii Tomka Kulbowskiego
Data rozpoczęcia 2013-05-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", Radziszewskiego 16 pok. 14
Kategoria Wernisaż

Akademickie Centrum "Chatka Żaka" zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Tomka Kulbowskiego "Soliści. Bangkok".

O wystawie - słowo od Autora:

"Projekt "Soliści" realizuję od kilku lat, w kilku światowych metropoliach. W Chatce Żaka zobaczymy serię fotografii z Bangkoku. Według ostatnich statystyk gęstość zaludnienia w centrum tego miasta to 5.300 osób/km2. Nie jest to oczywiste miejsce do poszukiwania przejawów indywidualizmu, pustki czy samotności, a przestrzeń prywatna jest tu towarem deficytowym. Mimo to postanowiłem przyjrzeć się jednostkom, które tworzą wypełniający stolicę Tajlandii nieprzerwany strumień ludzi, scen i historii. Choć na chwilę, za pomocą kadrów, wyrwać te jednostki z tłumu i postawić na scenie, jak solistów w wielkiej orkiestrze."

Tomasz Kulbowski (ur. 1975), przez długi czas mieszkał i pracował w Londynie oraz Sydney, po powrocie do Polski związał się z Lublinem. Z wykształcenia psycholog kultury, jako fotograf zajmuje się głównie street photography, dokumentem miejskim i fotografią podróżniczą.

W fotograficznej pracy interesują go przejawy indywidualizmu w tłumie oraz styku przestrzeni publicznej i prywatnej w dużych i małych skupiskach ludzkich. Sam podkreśla, że stara się nie ingerować swoją obecnością w to co fotografuje – ponieważ pociąga go zastana rzeczywistość, a nie ta będąca reakcją na jego obecność i widok aparatu fotograficznego. Tym właśnie motywuje wybór fotografii ulicznej jako metody pracy.
Jego komercyjna działalność związana jest z dokumentacją wydarzeń publicznych, głównie na zlecenie artystów i instytucji kulturalnych.
Tomasz był kilkukrotnie nagradzany i wyróżniany w Polsce i Wielkiej Brytanii, a ostatnio także w Gruzji, na festiwalu fotograficznym Kolga. Jako jedyny Polak znalazł się w wąskim gronie nominowanych do International Street Photography Award 2013.

Wystawa czynna do 30 czerwca 2013 r. od poniedziałku do piatku w godz. 11:00-17:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej