W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Sonety Szekspira” Marianne Faithfull

„Sonety Szekspira” Marianne Faithfull
Data rozpoczęcia 2012-04-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl tłumaczony na język polski.

Artystka spełniona i niepowtarzalna. Światowej sławy piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Najpierw w Teatrze Piccolo Strehler w Mediolanie, później w paryskim Odeonie, a teraz w Teatrze Starym w Lublinie - Marianne Faithfull zaprezentuje najpiękniejsze sonety Szekspira. Recytacjom towarzyszy akompaniament wysublimowanego brzmienia wiolonczeli Vincenta Segala. Po spektaklu rozmowę z artystką przeprowadzi Michał Chaciński, wybitny krytyk i publicysta filmowy.

Marianne Faithfull to jedna z najbardziej barwnych i oryginalnych wokalistek rockowych. Jej debiutancki singiel As tears go by napisali Mick Jagger i Keith Richards. Jako wokalistka współpracowała z największymi: Angelo Badalamentim, Davidem Bowie, Nickiem Cave’m, Metallicą, Tomem Waitsem czy Rogerem Watersem. Równolegle z karierą muzyczną rozwijała się jej pasja filmowa. W 1969 r. zagrała Ofelię u boku samego Anthony’ego Hopkinsa. Występowała u Gusa van Santa i Sofii Coppoli, a za główną rolę w obrazie „Irina Palm” została nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki podczas Berlińskiego Festiwalu Filmowego.

W 1994 r. ukazała się jej ciepło przyjęta autobiografia Faithfull.

Jak twierdzi sama artystka, Szekspir był jej najbliższym przyjacielem i towarzyszem, odkąd pamięta. Przez całe życie studiowała, czytała i interpretowała dzieła mistrza. Sonety Szekspira są uniwersalne, trafiają do czytelników niezależnie od wieku, płci czy upodobań, jednak za każdym razem elastycznie dopasowują się do wrażliwości odbiorcy.