W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer historyczny "Cmentarz na Lipowej"

Spacer historyczny "Cmentarz na Lipowej"
Data rozpoczęcia 2023-05-27
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce cmentarz przy ul. Lipowej
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Spacer po cmentarzu na ul. Lipowej ma na celu upowszechnienie historii dotyczącej postaci historycznych, które są pochowane na tym cmentarzu i są także ważne dla społeczności Głuchych.
PROWADZĄCY SPACER: Tomasz Adam Świderski - Głuchy od urodzenia. Założyciel i prezes zarządu Instytutu Historii Głuchych „Surdus Historicusˮ oraz nauczyciel historii w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Z powołania i wykształcenia historyk, genealog i archiwista. Inicjator stworzenia nowej dziedziny nauki: historia Głuchych w Polsce. Prelegent różnych konferencji w Polsce i na polu międzynarodowym. Autor wielu artykułów z zakresu historii Głuchych i genealogii. Członek Zarządu międzynarodowej organizacji Deaf History International w latach 2012-2015.

Wydarzenie skierowane do osób słyszących, słabosłyszących oraz głuchych. Wydarzenie prowadzone w polskim języki migowym, z tłumaczeniem na język polski.
Zbiórka: przed główną bramą cmentarza przy ul. Lipowej
Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Lublin miga. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.