W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer i warsztaty rysunkowe / Kiosk lubelski

Spacer i warsztaty rysunkowe / Kiosk lubelski
Data rozpoczęcia 2015-09-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2015-09-17
Godzina zakończenia 12:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

DDK Węglin zaprasza mieszkańców dzielnicy Węglin na plener rysunkowy po dzielnicy, podczas którego będziemy testować różne formy, impresje, konwencje plastyczne i rysunkowe. Wędrując po dzielnicy Węglin przelejemy na papier emocje, jakie wzbudzają w nas różne miejsca. Zgromadzone podczas pleneru rysunki posłużą jako treść i tworzywo do stworzenia „produktów” identyfikujących i opowiadających o Węglinie, takie jak: plakaty, kubki, zeszyty, gazety obrazkowe, krzyżówki, naklejki, logo, papeteria. Efekty pracy warsztatowej będą prezentowane w Kiosku ze sztuką. Warsztaty poprowadzi Michał Fronk.

 

Michał Fronk – architekt, rysownik, działacz kulturalny, ukończył również architekturę krajobrazu. Od 2009 roku współorganizator i projektant ekspozycji wystaw sztuki dla Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Warsztatów Kultury w Lublinie. Współinicjator i współorganizator architektonicznych i partycypacyjnych warsztatów projektowych. Prowadził zajęcia autorskie z architektury krajobrazu „Projektowanie i rewitalizacja przestrzeni publicznych” na Politechnice Lubelskiej. Autor instalacji „Otwieracze” w przestrzeni osiedla mieszkaniowego „Osiedle Słowackiego” w Lublinie. Pracuje dla Nizio Design International. Członek www.e-kolektyw.pl. Traktuje projektowanie jako sposób myślenia, refleksji i nauki, a nie tylko jako zestaw narzędzi.



Kiosk lubelski

Od września do grudnia Kiosk ze sztuką stanie się miejscem współuczestnictwa i współdziałania lubelskich artystów i mieszkańców Węglina, którzy wspólnie będą odkrywać dzielnicę, dzięki technikom i metodom pracy, jakie zaoferują im nowi goście Kiosku. Kiosk stanie się warsztatem pracy artystów lubelskich i swoistym laboratorium społeczno-kulturalnym, gdzie artysta staje się słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a mieszkańcy Węglina stają się inspiratorami do nowych działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości. Kuratorka – Agata Will.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej