W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza

Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza
Data rozpoczęcia 2012-07-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spacer

To już X edycja spaceru trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza. Spacer wyruszy tradycyjnie w noc lipcową, pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec. Wkracza on do Miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez Kalinowszczyznę i Czwartek opuszcza rodzinne Miasto. Trasą tą prowadzi uczestników i uczestniczki spaceru Czechowicz i ... księżyc w pełni.

Trasę spaceru można sprawdzić na stronie www.leksykon.teatrnn.pl.

Spacerowiczom wręczony zostanie komiks o Spacerze z Czechowiczem oraz ręcznie wykonany okolicznościowy druk. Jak zwykle uczestnicy i uczestniczki spaceru odwiedzą grób J. Czechowicza i W. Panasa. Warto przynieść ze sobą świeczkę.

Działania związane ze spacerem planowane tego dnia:
- czytanie poezji Czechowicza w autobusie Komunikacji z Kulturą, g. 11:00 – 12:30, linia nr 11 (brygada nr 3)
- mały spacer skierowany do dzieci, g. 13:00 START: Pomnik Czechowicza.
- tatuowanie miasta
- w przejściu Bramy Grodzkiej – ok. 20:30 - prezentacja multimedialnego spaceru oraz całodzienna emisja poematu czytanego przez znanych poetów, m.in. Czesława Miłosza, Julię Hartwig, Ryszarda Krynickiego, Agatę Tuszyńską, Władysława Panasa, Pawła Próchniaka.