W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza

Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza
Data rozpoczęcia 2008-07-18
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Akcja

Zbiórka o godzinie 20.00 na wiadukcie nad al. Solidarności od strony Górek Czechowskich.


Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” organizowany jest już po raz szósty. Pierwsze przejście odbyło się w nocy 13/14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Poety. Rozpoczęto w ten sposób coroczną tradycję przejścia śladami miejsc uwiecznionych w "Poemacie".

Spacer odbywa się w noc lipcową, pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec. Wkracza on do Miasta od strony Górek Czechowskich, kieruje się ku nieistniejącemu dziś przedmieściu Wieniawa, odwiedza cmentarz przy ulicy Lipowej, dalej Krakowskim Przedmieściem podąża na Stare Miasto, a stamtąd na Zamek, do Kaplicy p.w. Świętej Trójcy. Potem schodzi w dół na nieistniejącą dziś ulicę Szeroką i krętymi uliczkami także nieistniejącej dzielnicy żydowskiej przez "Kalinowszczyznę i Czwartek" opuszcza rodzinne Miasto.

Trasą prowadzić nas będzie Czechowicz i ... księżyc w pełni. Będzie to droga w miejsca dobrze nam znane, ale i te które zniknęły już z planu Lublina.

Uczestników Spaceru prosimy o zabranie ze sobą egzemplarzy „Poematu o mieście Lublinie”.

Bezpośrednio po zakończeniu Spaceru organizatorzy zapraszają do Galerii Michałowski na niespodziankę związaną z tematyką „Poematu o mieście Lublinie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej