W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Specjalna projekcja filmu o Danucie Szaflarskie "Inny świat"

Specjalna projekcja filmu o Danucie Szaflarskie "Inny świat"
Data rozpoczęcia 2017-02-25
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki do odebrania w kasie teatru.
Kategoria Film

W związku ze śmiercią Danuty Szaflarskiej w sobotę 25 lutego o godzinie 16.00 zaprezentujemy film "Inny świat" w reżyserii Doroty Kędzierzwskiej. 

Gong im. Danuty Szaflarskiej
"Inny świat"
- Nagrodzony Polską Nagrodą Filmową Orzeł 2014 za najlepszy film dokumentalny - to portret Danuty Szaflarskiej; historia, w której osobiste losy aktorki splatają się z trudną historią XX wieku, tworząc mozaikową i wzruszającą opowieść o świecie, którego już nie ma. 
Właśnie tym tytułem 1 października 2012 roku zainaugurowaliśmy cykl Kino w Teatrze Starym. Tego dnia również Pani Danuta po raz pierwszy uderzyła w gong, którego była pomysłodawczynią, i którym od tamtej pory rozpoczynają się wszystkie nasze wydarzenia.  W najbliższą sobotę pokażemy rozszerzoną wersję filmu, która została przygotowana na 100. urodziny tej wyjątkowej Artystki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej