W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Alicja w krainie czarów

Spektakl: Alicja w krainie czarów
Data rozpoczęcia 2017-01-26
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Kontakt 81 532 32 25
Udział Płatny
Koszt udziału 17 zł
Kategoria Spektakl

Lewis Carroll / Jack Timmermans
/dla widzów od lat 7 / czas trwania: 1 godz. 15 minut z przerwą /

TWÓRCY:
Pomysł, reżyseria i choreografia – Jack Timmermans (deStilte, Holandia)
Scenografia – Einstein Design, Pink Steenvoorden (Holandia)
Reżyseria światła – Marek Ciunel
Kostiumy – Wiktoria Czakon (deStilte, Holandia)
Muzyka – Paul van Kemenade (alto saxophone), Stevko Busch (piano) (Holandia)
Asystent reżysera – Urszula Pietrzak, Wiktoria Czakon (deStilte, Holandia)
OBSADA:
Mirella Rogoza-Biel, Roma Drozdówna, Bożena Dragun, Gabriela Jaskuła, Urszula Pietrzak, Wioletta Tomica, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel, Bogusław Beniu Byrski, Jacek Dragun, Mateusz Kaliński, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek, Katarzyna Borek, Piotr Bublewicz.
PREMIERA 5 września 2015

„Alicja w krainie czarów” to przykład dzieła literatury, w którym jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych.Wersja przygotowana przez zespół „Andersena” to wynik kolejnej międzynarodowej współpracy: tym razem z holenderskim teatrem tańca i ruchu deStilte z Bredy pod przewodnictwem Jacka Timmermansa. Zespół ten, jako jeden z nielicznych w Europie specjalizuje się w tworzeniu spektakli tańca współczesnego dla młodych widzów. Stąd w lubelskiej Alicji ruch jest podstawowym środkiem wyrazu. W połączeniu z naszym doświadczeniem teatru plastycznego powstała wersja, w której ciało, ruch, symbol na scenie są równoważne i dają możliwość wypracowania uniwersalnego języka teatru.