W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Bleee..." Teatr Maska w Rzeszowie

Spektakl: "Bleee..." Teatr Maska w Rzeszowie
Data rozpoczęcia 2014-12-07
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia.

Bilety:
I: 30 zł normalny/ 24 zł ulgowy
II: 20 zł normalny/ 16 zł ulgowy
III: 10 zł normalny/ 8 zł ulgowy

CYKL: OUTSIDERZY, WCIELENIE: BUNTOWNIK I TERAPEUTA. Po obejrzeniu tego przedstawienia każde dziecko staje się buntownikiem i nonkonformistą. Wychodzi z teatru i śpiewa na cały głos największe rockowe i hippisowskie protest songi, tyle że z podmienionymi tekstami.

Malina Prześluga opowiada historię motyla z wątpliwościami, który nie wierzy Królowej, gada na głos o swoim braku miłości do władzy. Za nieposłuszeństwo zostaje skazany na uwięzienie w starym autobusie, dogorywającym na zapomnianej przez drogowców pętli autobusowej. Spotyka tam grupę owadów-abnegatów, których zaraża nadzieją na opuszczenie tego miejsca. Dzięki konkursowi talentów w owadzich więźniach rośnie poczucie własnej wartości, chęć buntu i pragnienie ucieczki.

Spektakl został napakowany cytatami z głośnych filmów. Motyl to przecież McMurphy z Lotu nad Kukułczym gniazdem i Caloud Hooper Bukovski z Hair. Słychać echa Wielkiej ucieczki, Więźnia Brubakera i musicalu Cały ten zgiełk. Dorośli bawią się więc na rzeszowskim przedstawieniu tak samo dobrze, jak ich dzieci. Na scenie panuje atmosfera rockowego koncertu, plastyczne szaleństwo, eksplozja energii i dowcipu aktorów. Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

czas trwania: 45 minut bez przerwy

Autor: Malina Prześluga
Reżyseria: Laura Słabińska
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Nazaruk
Choreografia: Marta Bury
Opieka artystyczna: Jacek Malinowski
Obsada:
Monika Szela/Natalia Zduń
Kamila Korolko
Jadwiga Domka
Kamil Dobrowolski
Robert Luszkowski
Piotr Pańczak

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej