W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Chodź ze mną do łóżka

Spektakl: Chodź ze mną do łóżka
Data rozpoczęcia 2015-07-03
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Trochę niespodziewanie, ale zupełnie szczęśliwie, repertuar Teatru Starego wzbogacił się o ostatnią w tym sezonie teatralną perełkę - monodram Soni Bohosiewicz pt. "Chodź ze mną do łóżka" w reżyserii Adama Sajnuka.

Katarzyna Binkiewicz, www.krytykat.wordpress.com
Piękny, trudny i wzruszający. Taki właśnie jest spektakl „Chodź ze mną do łóżka” wystawiany na deskach Teatru Polonia. Reżyser – Adam Sajnuk i Sonia Bohosiewicz stworzyli świat, który wymyka się rozumowemu pojmowaniu. W przypadku tego obrazu rzeczywistość jest wielowymiarowa, a każda emocja spotęgowana jest do granic zmysłowego postrzegania.

Piotr Guszkowski, Metro, Nr 2717
Tym monodramem aktorka wraca na deski po kilkuletniej przerwie. I trzeba uznać jej powrót za udany, także za sprawą znakomitej reżyserii Adama Sajnuka. Gdy Bohosiewicz pojawia się na scenie Teatru Polonia, przypomina dojrzalsze wcielenie Alicji poruszającej się po osobliwej krainie, którą w książce Lewisa Carrolla rządziła logika snu. Wkrótce staje się jasne, że zabierze widzów w podróż, której się nie spodziewali: słodycz pastelowych kwiatków na tapecie ścian jej pokoiku przewrotnie kontrastuje bowiem z tematem ukrytym pod figlarnym tytułem.

Wiesław Kowalski, www.teatrdlawas.pl
Tytuł „Chodź ze mną do łóżka”, na końcu bez wykrzyknienia, mógłby sugerować, że oto będziemy mieli do czynienia z lekką komedią, do tego nie pozbawioną podtekstu erotycznego. Nic bardziej złudnego. Na scenie Teatru Polonia nie usłyszymy ani seksualnych wynurzeń na temat łóżkowych przygód bohaterki monodramu, (sfera ta oczywiście się pojawi, ale w zupełnie innym kontekście), ani nie zobaczymy rozwiązań przestrzennych z tytułowym łóżkiem i strzałą Amora w tle.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej