W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Czerwony Kapturek"
Data rozpoczęcia 2014-03-19
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

 
Scenariusz, reżyseria, teksty piosenek: Jerzy Jan Połoński
Obsada: Gabriela Jaskuła, Bożena Dragun, Ilona Zgiet, Piotr Gajos, Konrad Biel, Bartosz Siwek
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Michał Kowalczyk
Choreografia: Urszula Pietrzak

Każdy z nas kiedyś słyszał po raz pierwszy o tym, jak mała dziewczynka wybrała się sama do lasu, by odwiedzić chorą babcię… jak spotkała wilka i co stało się dalej…
Tak, to wieczna baśń braci Grimm – Czerwony Kapturek! Każdy zna tę baśń na pamięć… i choć wydawałoby się, że to temat wyświechtany, stary i nieaktualny, to wciąż opowiadamy tę historię swoim dzieciom, wnukom… i tak już przez ponad sto lat historia ta zdobywa wyobraźnię kolejnych pokoleń.
Ale by wraz z upływem czasu podróż Kapturka była atrakcyjna, opowiadamy ją w różny sposób, zmieniając nieco tło, kostium, dopisując bohaterów. Czasem Kapturek potrafi być słodki i kreskówkowy, ale bywa też mroczniejszy i z temperamentem. Czasem spotyka stado wilków ale równie często stado różowych królików czy inne zabłąkane postacie z sąsiednich bajek.
Teatr Andersena przygotował swoją wersję przygód dziewczynki w czerwonej czapeczce. Lubelski Czerwony Kapturek to prawdziwy rozrabiaka, a do tego całkiem rozśpiewany, tupiący nogą kiedy trzeba ale też biorący nogi za pas - kiedy sprawy wymykają się spod kontroli.
Dla niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców, dla umęczonych rodziców i zamartwiających się dziadków i babci. Dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu.

Spektakl dla widzów od lat 5.
Uwaga! W spektaklu używany jest stroboskop i głośna muzyka.

Bilety: 15 zł / 20 zł do kupienia w kasie Teatru Andersena
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16:00, oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
Tel. 81-532 32 25.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej