W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Dias Úteis no Singular: Saramago

Spektakl: Dias Úteis no Singular: Saramago
Data rozpoczęcia 2022-10-05
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Centrum Języka Portugalskiego/Camões UMCS w Lublinie oraz Katedra Portugalistyki UMCS zapraszają na spektakl pt. „Dias Úteis no Singular: Saramago” wpisujący się w obchody 100. rocznicy urodzin José Saramago - portugalskiego laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. 

Spektakl przygotowany przez stowarzyszenie Associação de Ideias z Portugalii przeznaczony jest dla szerokiej publiczności. Z głosami José Carlosa Tinoco i  Filipe Lopesa oraz fortepianem Marco Figueiredo proponuje odkrycie na nowo twórczości José Saramago w wyjątkowy sposób, a mianowicie poprzez tworzenie nowych dialogów i łączenie wypowiedzi postaci z różnych dzieł pisarza z udziałem w spektaklu samej publiczności. Stowarzyszenie Idee jest uznanym partnerem Instytutu Camõesa, a niniejsze wydarzenie stanowi okazję do jeszcze większego zacieśnienia współpracy oraz uhonorowania portugalskiego noblisty w Polsce.

Oficjalnego otwarcia spektaklu dokona prof. Barbara Hlibowicka-Węglarz oraz prof. Carlos Reis - profesor literatury portugalskiej oraz przewodniczący komisji Fundacji Saramago, który opowie o spektaklu oraz inicjatywach związanych z obchodami okrągłej rocznicy urodzin tego wielkiego pisarza.

Spektakl prowadzony będzie w języku portugalskim, ale organizatorzy zapewniają tłumaczenia prezentowanych tekstów na jęz. polski. Wstęp jest wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej