W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl dla dzieci:Teatr Atofri "Jabłonka"

Spektakl dla dzieci:Teatr Atofri "Jabłonka"
Data rozpoczęcia 2014-11-16
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Cena biletu: 30 PLN (bilety sprzedawane są dla dzieci – opiekunowie wchodzą bezpłatnie. Uwaga! razem z dzieckiem na scenie, gdzie odbywają się przedstawienia może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w przedstawieniu zajmuje miejsce na widowni). Bilety na spektakl można kupić tylko w kasie teatru. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.

"Jabłonka" to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się w październiku 2009 roku.

Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora" zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr - kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.

W październiku 2010 spektakl otrzymał nagrodę jury "Kota w worku" na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak". Dodatkowo został wyróżnieni przez jury dziecięce.

Prezentowany w ramach:
- kolejnej edycji projektu Sztuka Szuka Malucha organizowanej przez Centrum Sztuki Dziecka w lutym 2011,
- Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno - Artystycznej "Nie Po Drodze" w Suwałkach w czerwcu 2011.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej